Joby Gorillapod SLR Zoom

• malý
    • ľahko prenosný
    • kĺby sú dosť tuhé, je stabilný
    • s "krátkymi" objektívmi je bezproblémový

príliš tuhé kĺby, ťažko sa niekedy ohýbajú, dúfam že trocha povolia (ale nie príliš), pri použití veľkých objektívov (už akákoľvek 70-200mm f2,8) bude trocha "roztrasený" napriek tomu, že som zhruba v polovici stanovenej nosnosti, treba počkať 2-3 sekundy kým sa dochveje, takže na dlhšie epozície určite so samospúšťou alebo na diaľku, statívová hlava v balení ma veľmi nepresvedčila, ale za tú cenu je to fajn

• , zakúpené v HEJ.sk

• Kvalitný výrobok, ľahký, zmestí sa do fototašky, alebo ruksaku. Čiastočná náhrada statívu, pokiaľ ho nemôžete nosiť so sebou.
    • Bežne relatívne drahý, ale tu bol za slušnú cenu.

OK

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• všetko kvôli čomu som ho chcel spĺňa (flexibilita a zároveň dostatočná stabilita a pevnosť (bohate stačí pre môj Lumix FZ-150), skladnosť a nízka hmotnosť.
    • zatiaľ nič

Super produkt ktorý som chcel už dávno ale odrádzala ma vysoká cena (chcel som jedine set s hlavou).
    Nay ponúkol vystavený kus s 50% zľavou a to bol ten správny moment na kúpu.

Typ statívu
tripody
Počet dielov nôh
Maximálna výška
30.5 cm
Maximálne zaťaženie
3 kg

So statívom Gorillapod od firmy Joby Vám vďaka flexibilnej konštrukci a ohybným nohám s gumovými segmentmi odpadnú starosti, kam umiestniť fotoaparát. Úplne postačí konár alebo neforemný kameň. Tento statív si so všetkým hravo poradí. Joby Gorilapod je možné použiť pre zrkadlovky alebo digitálne fotoaparáty väčších rozmerov, ale aj pre videkamery. Joby Gorillapod má nepreberné možnosti upevnenia. Statív má samozrejme aj rýchloupínaciu doštičku. Trojnohý statív Gorillapod od Joby je vynaliezavý a solídny. Zmení Váš digitálny fotoaparát na skutočný nástroj do terénu. Je totiž odlišný od klasických pevných statívov. Gorillapod nepotrebuje plochý povrch pre vynikajúce fotenie. Má ohybné nohy, ktoré sa môžu zohnúť pre vyhnutie sa prekážke alebo sa dokonca aj ovinúť okolo malého objektu. Gorillapod sa prispôsobí každej situácii a je to ideálny spločník Vášho digitálneho fotoaparátu.

Viac informácií nájdete tu.

• malý
    • ľahko prenosný
    • kĺby sú dosť tuhé, je stabilný
    • s "krátkymi" objektívmi je bezproblémový

• , zakúpené v HEJ.sk

• Bežne relatívne drahý, ale tu bol za slušnú cenu.

OK

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• zatiaľ nič

Nay ponúkol vystavený kus s 50% zľavou a to bol ten správny moment na kúpu.

• konstrukcia
    • panoramovanie aj naklananie drzi jeden srob

ohybny stativ ktory urcite vydrzi dlho; panoramovanie na hlave je spojene s naklananim ale pri tomto type stativu nebude problem

• , zakúpené v DOMOSS

• ľahký
    • ohybný

Kupovať jedine s guľovou hlavou, bez nej je ťažko nastaviteľný.

• , zakúpené v Makrofoto.sk

• obratnosť, veľkosť, hmotnosť, hlava stativu
    • treba mat aj hlavu, inak sa pozadovana rovina fotoaparatu nastavuje pracne, s hlavou vsak vsetko ide super,
    • pociatocna investicia cca 80,-

pre dobrodruzne foto urcite odporucam

• Statív je pevný
    • Drží tvar
    • Zavesíte takmer hocikde
    • Ľahký
    • Polohovateľný
    • Nie je moc odolný voči vetru
    • Extrémne predražený u nás

Príliš drahý, za tú cenu kúpite lepší kvalitnejší statív. Najhoršie na ňom je to, že jeho čínsku alternatívu kúpite pod 10€.

Za cenu viac než 10€ neodporúčam

• , zakúpené v talkive

• Flexibilita

Najlepsi stativ je ten, ktory mate so sebou. Tento sa zmesti takmer vsade.

• , zakúpené v CEWE FOTOLAB

• flexibilita, idelany na dovlenky, lahky a vela udrzi
    • bez hlavy sa s nim neda fotit na vysku

odporucam

• dajte si pozor čo kupujete, lebo napr. v ELOSHOP dostanete čisto iba statív, takže keď nemáte hlavicu naň tak je vám na nič. tá stojí cca 40 ečok

statív lacný :) ale čo tá hlava